Wszystkie wpisy

Panele fotowoltaiczne 5 KWp ENLAB SMART HOME w Nowym Sączu

W 2014 zainstalowaliśmy panele fotowoltaiczne na dachu domu jednorodzinnego w Nowym Sączu. Montaż dachowy został przeprowadzony w ciągu dwóch dni, a instalacja elektryczna zabrała kilka godzin. Montaż modułów był skomplikowany z powodu konieczności rozmieszczenia ich w dwóch grupach, ze względu na już zamontowane w dachu okna uchylne i panele solarne (budynek nie był projektowany z uwzględnieniem przyszłej instalacji fotowoltaicznej). Dodatkowo, istniejące jaskółki i kominy stanowiły elementy zaciemniające  i rozmieszczenie paneli fotowoltaicznych musiało to uwzględniać.

Do instalacji wykorzystaliśmy panele fotowoltaiczne  Yingli Solar typu YL270C-30b o mocy 270 Wp każdy, w ilości 20 sztuk. Planowana, szczytowa moc instalacji fotowoltaicznej to 5.4 kWp. W ramach instalacji elektrycznej wykonano odgromienie oraz zamontowano najlepszy w klasie falownik firmy SMA model: STP 5000TL-20, skrzynkę licznikową oraz elementy ochrony przeciwprzepięciowej i przeciążeniowej. Na wszystkie elementy instalacji Enlab udzielił 5 letniej gwarancji oraz objął instalację złotym pakietem serwisowym zapewniającym 24 godzinny czas reakcji na problemy techniczne.

Godny podkreślenia jest fakt, że prowadzone prace nie wymagały obecności właścicieli domu i prowadzone były pod nadzorem kierownika projektu z firmy Enlab, który zaprojektował wcześniej elektrownię fotowoltaiczną oraz zweryfikował możliwości jej instalacji z dokumentacją budowlaną obiektu. Specjaliści naszej firmy zajęli się również całą stroną formalną inwestycji, przygotowując stosowne wnioski zgłoszeniowe do operatora systemu dystrybucyjnego.