Wszystkie wpisy

Panele fotowoltaiczne 3KWp ENLAB SMART HOME w Piwnicznej

W czerwcu 2015 zainstalowaliśmy instalację fotowoltaiczną na dachu domu jednorodzinnego w Piwnicznej. Montaż dachowy został przeprowadzony w ciągu jednego dnia, a instalacja elektryczna zabrała kilka godzin. Montaż modułów fotowoltaicznych był tym razem ułatwiony ze względu na regularność wybranej połaci dachu. Zastosowaliśmy zestawy montażowe dedykowane do blacho-dachówki.

Do instalacji wykorzystaliśmy moduły fotowoltaiczne o mocy 250Wp każdy, w ilości 12 sztuk. Planowana, szczytowa moc instalacji fotowoltaicznej to 3kWp. W ramach instalacji elektrycznej wykonano odgromienie oraz zamontowano falownik firmy Samil Power model: SolarRiver 2600TL-S, skrzynkę licznikową oraz elementy ochrony przeciwprzepięciowej i przeciążeniowej. W ramach wykonywanych prac, została także dostosowana do obecnych potrzeb, istniejąca w budynku instalacja elektryczna. Na wszystkie elementy instalacji Enlab udzielił 5 letniej gwarancji oraz objął instalację złotym pakietem serwisowym zapewniającym 24 godzinny czas reakcji na problemy techniczne.

Godny podkreślenia jest fakt, że prowadzone prace nie wymagały obecności właścicieli domu i prowadzone były pod nadzorem kierownika projektu z firmy Enlab, który zaprojektował wcześniej elektrownię fotowoltaiczną oraz zweryfikował możliwości jej instalacji z dokumentacją budowlaną obiektu. Specjaliści naszej firmy zajęli się również całą stroną formalną inwestycji, pomagając w uzyskaniu dotacji w programie Prosument oraz przygotowując stosowne wnioski zgłoszeniowe do operatora systemu dystrybucyjnego.