Wszystkie wpisy

Panele fotowoltaiczne 3.85KWp ENLAB SMART HOME w Nawojowej

W październiku 2015 zainstalowaliśmy instalację fotowoltaiczną na dachu domu jednorodzinnego w Nawojowej. Montaż dachowy został przeprowadzony w ciągu jednego dnia.  Zastosowaliśmy zestawy montażowe dedykowane do blachy.

Do instalacji wykorzystaliśmy moduły fotowoltaiczne o mocy Yingli Panda 275Wp. Planowana, szczytowa moc instalacji fotowoltaicznej to 3.85kWp. W ramach instalacji elektrycznej wykonano odgromienie oraz zamontowano falownik firmy SolarRiver model: 3400TL-S, skrzynkę licznikową oraz elementy ochrony przeciwprzepięciowej i przeciążeniowej. Na wszystkie elementy instalacji Enlab udzielił 5 letniej gwarancji oraz objął instalację złotym pakietem serwisowym zapewniającym 24 godzinny czas reakcji na problemy techniczne.

Godny podkreślenia jest fakt, że prowadzone prace nie wymagały obecności właścicieli domu i prowadzone były pod nadzorem kierownika projektu z firmy Enlab, który zaprojektował wcześniej elektrownię fotowoltaiczną oraz zweryfikował możliwości jej instalacji z dokumentacją budowlaną obiektu. Specjaliści naszej firmy zajęli się również całą stroną formalną inwestycji, pomagając w uzyskaniu dotacji w programie Prosument oraz przygotowując stosowne wnioski zgłoszeniowe do operatora systemu dystrybucyjnego.