System fotowoltaiczny ENLAB SMART OFFICE

Jest to rozwiązanie w którym ogniwa fotowoltaiczne są zainstalowane na budynku biurowym, podłączonym na stałe do sieci energetycznej.

System składa się z paneli fotowoltaicznych połączonych w tzw.stringi, czyli grupy paneli. Ilość zastosowanych paneli w systemie, a co za tym idzie, ilość stringów i inwerterów, jest ściśle uzależniona od indywidualnych potrzeb inwestora.

System ten, dzięki wykorzystaniu przez nas niezawodnych komponentów, charakteryzuje się bardzo niskimi kosztami eksploatacyjnymi i niskim współczynnikiem awaryjności. Wyeliminowanie z układu akumulatorów powoduje, że jest to rozwiązanie, które w krótszym czasie daje możliwość zwrotu zainwestowanego kapitału. System fotowoltaiczny może zostać uzupełniony o inteligentny moduł Wi-Fi, który podłączony do sieci internet, pozwala zdalnie monitorować pracę elektrowni.

Jak to działa?

Zasada działania takiego systemu jest bardzo prosta i różni się od systemów dedykowanych dla użytkowników indywidualnych jedynie skalą instalacji. Ogniwa fotowoltaiczne generują energię elektryczną, która jest kierowana bezpośrednio do inwerterów sieciowych, w których jest zamieniana na napięcie sieciowe 230V.

Urządzenia konsumujące energię podczas codziennej pracy (oświetlenie, urządzenia biurowe, itp.) w pierwszej kolejności wykorzystują energię wyprodukowaną przez ogniwa fotowoltaiczne. Oznacza to, że urządzenia wykorzystywane w budynku, pracują na energii wyprodukowanej ze słońca a nadmiary produkcji są przekazywane do sieci energetycznej. W przypadku gdy elektrownia fotowoltaiczna produkuje niewystarczającą ilości energii aby zaspokoić bieżące potrzeby, wówczas jej niedomiar jest płynnie uzupełniany z tradycyjnej sieci energetycznej.