Ogniwa fotowoltaiczne dla instytucji i gospodarstw rolnych

Słońce to darmowe źródło energii o olbrzymim niewykorzystanym potencjale. Inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne może być istotnym elementem wpisującym się w strategię pozwalającą na redukcję kosztów energii elektrycznej i polityki proekologicznej dla różnych instytucji. Dlatego nasze rozwiązania w zakresie ogniw fotowoltaicznych kierujemy także do odbiorców instytucjonalnych oraz gospodarstw rolnych.

Jednostki Samorządu Terytorialnego

szkoły, szpitale, zakłady komunalne, przedszkola, urzędy, jednostki straży pożarnej

Jednostki samorządu terytorialnego mogą być beneficjentem szeregu programów wspierających rozwiązania proekologiczne. Głównym celem tych programów jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Nie należy jednak zapomnieć o efekcie finansowym zastosowania nowoczesnych ogniw fotowoltaicznych w postaci zmniejszenia kosztów działalności jednostek samorządu. Dzięki naszym innowacyjnym, bezpiecznym, łatwym w eksploatacji rozwiązaniom fotowoltaicznym, budżet samorządowy może w łatwy sposób zyskać duże oszczędności. Projektowane przez nas instalacje fotowoltaiczne są zawsze „skrojone” pod potrzeby konkretnej instytucji. Przed przystąpieniem do projektu analizujemy Państwa potrzeby, a nasi specjaliści pomogają dobrać odpowiednie programy finansowania.

Zaprojektowane przez nas rozwiązania są optymalnie dobrane do potrzeb energetycznych i możliwości technicznych miejsca instalacji. Mogą być realizowane w postaci ogniw fotowoltaicznych na dachach budynków lub ich ścianach a także na konstrukcjach naziemnych przybierając postać tzw. farm fotowoltaicznych. Wszystkie nasze elektrownie fotowoltaiczne sa objęte wieloletnią gwarancją, która może zostać rozszerzona o umowę serwisową z gwarantowanym, ekspresowym czasem usuwania awarii.

Ogniwa fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych

Gospodarstwa rolne w Polsce na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat przeszły duża transformację techniczną.

Gospodarstwa rolne w Polsce na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat przeszły duża transformację techniczną. Borykają się jednak z bardzo kiepską infrastrukturą energetyczną na wsi, która niestety nie poszła w ślad za ich rozwojem.

Głównymi niedogodnościami są nieoczekiwane przerwy w dostawie prądu, problemy z poziomem właściwego napięcia u odbiorców końcowych. Wykorzystanie przez Twoje gospodarstwo nowoczesnych maszyn w produkcji rolniczej, to także konieczność uzyskania odpowiedniej mocy przyłączeniowej niezbędnej do prowadzenia działalności z czym także są niemałe problemy.

Dlatego przygotowaliśmy dedykowane rozwiązania również dla Ciebie. Z naszymi technologiami możesz stać się nie tylko konsumentem ale i aktywnym producentem energii elektrycznej. Szansą na poprawę efektywności energetycznej na obszarach wiejskich jest współpraca pomiędzy gospodarstwami rolnymi i tworzenie tzw. mikrosieci energetycznych. Korzystanie z przygotowanych dla Ciebie rozwiązań będzie skutkować obniżeniem rachunków z energię elektryczną dla Twojej rodziny oraz obniżenie kosztów produkcji rolnej.

Możesz mieć stałe, bezpieczne źródło zasilania, nigdy nie będziesz już zaskoczony przerwami w dostawie energii, uzyskasz pewne parametry techniczne zasilania. Nadwyżki wyprodukowanej energii będziesz mógł odsprzedać swojemu operatorowi energetycznemu. Instalacje ogniw fotowoltaicznych dla rolnictwa mogą być realizowane bezpośrednio na budynkach gospodarczych, domach, gruncie lub w postaci hybrydowej łączącej wszystkie te lokalizacje. Bardzo ważną kwestią w projekcie jest dobór odpowiednich urządzeń do profilu gospodarstwa rolnego, uwzględniające wszystkie aspekty jego funkcjonowania. Sektor gospodarstw rolnych ma wyjątkowe możliwości uzyskania dotacji i wsparcia z funduszy europejskich i krajowych. Nasi doradcy na etapie przygotowania projektu, przeanalizują i przedstawią możliwości finansowego wsparcia inwestycji.

Twoje korzyści

  • Oszczędności, a przez to obniżenie kosztów funkcjonowania gmin, powiatów, województw oraz gospodarstw rolnych. Produkując energię unikasz jej zakupu. Poprzez rozszerzenie definicji prosumenta, szkoły, szpitale, przedszkola, urzędy, mogą korzystać z preferencyjnego sposobu rozliczania na zasadach bilansowania. Gospodarstwa rolne oprócz korzyści z autokonsumpcji, mogą zarabiać na sprzedaży nadmiaru wyprodukowanej energii przez instalację fotowoltaiczną.
  • Zabezpieczenie przed wzrostem cen za energię elektryczną. Według prognoz spodziewany jest wzrost cen za energię, co bezpośrednio wpłynie na zwiększenie kosztów funkcjonowania gmin, powiatów, jak również gospodarstw rolnych.
  • Nieodczuwalne koszty eksploatacyjne. Brak elementów ruchomych i prostota systemu, zapewnia bezobsługowość i bezawaryjność systemu.
  • Ekologia. Inwestycje w OZE powodują redukcję gazów cieplarnianych, zanieczyszczeń powietrza, które bezpośrednio wpływają na zdrowie nas wszystkich.

Dlaczego ENLAB ?

Precyzja, dokładność i poprawność wykonania

Na każdym etapie inwestycji: projektowanie, montaż, dbamy o każdy najdrobniejszy szczegół.

Najwyższa jakość

Współpracujemy z najlepszymi producentami o zasięgu globalnym, m. in. firmą IBC Solar, działającą na rynku od ponad 30 lat, której produkty posiadają najdłuższą gwarancję na urządzenia.

Indywidualny projekt

Zaprojektowana przez nas instalacja odpowiada Twoim potrzebom.

Fachowość zawodowa

Enlab to doświadczona kadra w dziedzinach: energetyki, informatyki, doradztwa prawnego i finansowego.

Energia w działaniu

Wszystkie inwestycje przeprowadzamy w możliwie najkrótszym czasie.