Sieciowe systemy fotowoltaiczne ENLAB SMART HOME

Są to rozwiązania dla domów, które są podłączone do sieci energetycznej (On-grid). Zaletą tego systemu jest prostota wykonania, duża niezawodność i niskie koszty eksploatacyjne.

Wyeliminowanie z układu akumulatorów powoduje, że jest to rozwiązanie, które w krótszym czasie daje możliwość zwrotu zainwestowanego kapitału.

Główne elementy systemu

  • moduły fotowoltaiczne, inaczej zwane panelami fotowoltaicznymi,
  • inwerter sieciowy – urządzenie zmieniające niskonapięciowy prąd stały produkowany w instalacji fotowoltaicznej – na zmienny stosowany w sieci energetycznej 230V.

SCHEMAT I ZASADA DZIAŁANIA SYSTEMU FOTOWOLTAICZNEGO

Ogniwa fotowoltaiczne generują energię elektryczną, która jest kierowana bezpośrednio do inwertera sieciowego w którym jest konwertowana na napięcie sieciowe 230V. Urządzenia elektryczne podpięte za licznikiem energii elektrycznej w pierwszej kolejności konsumują energię wyprodukowaną przez panele fotowoltaiczne. Dzięki temu, podczas dnia urządzenia w budynku pracują na energii wyprodukowanej ze słońca, a nadmiar energii jest przekazywany do sieci energetycznej.

W przypadku niewystarczającej ilości energii generowanej przez domową elektrownię fotowoltaiczną, energia jest płynnie uzupełniana z sieci krajowej.

System fotowoltaiczny może zostać uzupełniony o moduł Wi-Fi, który pozwala zdalnie monitorować pracę domowej elektrowni fotowoltaicznej.