Panele słoneczne na dachu

Dzięki naszym rozwiązaniom, możesz stać się producentem zielonej energii. Instalacja fotowoltaiczna jest sposobem na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną, tym bardziej że nowy system wsparcia sprzyja rozwojowi małych, rozproszonych źródeł energii opartych o fotowoltaikę.

Obecny system rozliczania opiera się na bilansowaniu w stosunku 1:0,8 lub 1:0,7, w zależności od mocy instalacji.

Korzystną zmianą, powodującą wzrost autokonsumpcji, jest system bilansowania międzyfazowego – ilość wprowadzonej i pobranej przez prosumenta energii będzie rozliczona po wcześniejszym sumarycznym bilansowaniu ilości energii z wszystkich faz dla trójfazowych mikroinstalacji.

Poniżej przedstawiamy grafikę prezentującą sposób rozliczania dla domowej elektrowni o mocy 5 kWp według nowych uregulowań prawnych.

Jak wynika z powyższej analizy przy założeniu iż zużycie własne wyniesie 45% (jest ambitne, ale i realne) oraz instalacja została dopasowana do zużycia energii elektrycznej w budynku, system rabatów pozwala na prawie całkowite wyeliminowanie kosztów energii elektrycznej.

Twoje korzyści

  • Oszczędności. Energia elektryczna zasilająca Twój dom jest o minimum 80 % tańsza.
  • Nadążanie oszczędności za zmianami cen energii i opłat dystrybucyjnych. Bilansowanie na podstawie obowiązujących współczynników ma istotne znaczenie. Poprzednie rozwiązania oparte były na stawkach stałych, gwarantowanych przez okres 15 lat, co nie było korzystne w przypadku wzrostu cen energii, a takie są spodziewane w najbliższym czasie.
  • Znikome koszty eksploatacji. Brak elementów ruchomych i prostota systemu sprawia, że jest on praktycznie bezobsługowy i bezawaryjny.
  • Ekologia. Inwestycje w OZE powodują redukcję gazów cieplarnianych, zanieczyszczeń powietrza, które bezpośrednio wpływają na zdrowie nas wszystkich.

Dlaczego ENLAB?

  • Precyzja, dokładność i poprawność wykonania. Na każdym etapie inwestycji: projektowanie, montaż, dbamy o każdy najdrobniejszy szczegół.
  • Najwyższa jakość urządzeń. Współpracujemy z najlepszymi producentami o zasięgu globalnym, m. in. firmą IBC Solar, działającą na rynku od ponad 30 lat, której produkty posiadają najdłuższą gwarancję na urządzenia.
  • Indywidualny projekt. Zaprojektowana przez nas instalacja odpowiada Twoim potrzebom.
  • Fachowość zawodowa, poparta doświadczeniem. Enlab to doświadczona kadra w dziedzinach: energetyki, informatyki, doradztwa prawnego i finansowego.
  • Energia w działaniu. Wszystkie inwestycje przeprowadzamy w możliwie najkrótszym czasie.