Elektrownia fotowoltaiczna ENLAB BUSINESS (OnGrid)

Jest to rozwiązanie gdzie panele fotowoltaiczne są zainstalowane na budynku biurowym lub hali produkcyjnej, które są podłączone do sieci energetycznej. Zaletą proponowanego systemu jest modułowa budowa, pozwalająca na jego rozbudowę wraz ze wzrostem firmy.

System składa się z paneli fotowoltaicznych połączonych w tzw. stringi, czyli grupy paneli. Każdy ze stringów posiada własny inwerter sieciowy. Ilość zastosowanych paneli fotowoltaicznych w systemie, a co za tym idzie ilość stringów i inwerterów, jest ściśle uzależniona od indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. System ten dzięki wykorzystaniu przez nas niezawodnych, dedykowanych dla przemysłu rozwiązań, charakteryzuje się bardzo niskimi kosztami eksploatacyjnymi i niskim współczynnikiem awaryjności.

Elektrownia fotowoltaiczna może zostać dodatkowo wyposażona w system akumulatorów magazynujący wyprodukowaną podczas dnia energię, którą można wykorzystać w nocy np. do oświetlenia awaryjnego, podświetlenia bannerów reklamowych, czy też oświetlenia zewnętrznego budynku. System fotowoltaiczny może zostać także uzupełniony o inteligentny moduł Wi-Fi, który podłączony do sieci internet, pozwala zdalnie monitorować pracę Twojej elektrowni.

Jak to działa?

Zasada działania takiego systemu jest bardzo prosta i różni się od systemów dedykowanych dla użytkowników domowych jedynie skalą oraz zastosowaniem rozwiązań przemysłowych.

Panele fotowoltaiczne w stringach generują energię elektryczną, która jest kierowana bezpośrednio do inwerterów sieciowych, w których jest konwertowana na napięcie sieciowe 230V. Urządzenia elektryczne lub maszyny produkcyjne podpięte za licznikiem energii elektrycznej w pierwszej kolejności konsumują energię wyprodukowaną przez Twoją elektrownię fotowoltaiczną. Oznacza to, że urządzenia biurowe i maszyny produkcyjne pracują na energii wyprodukowanej ze słońca a nadmiary produkcji są przekazywane do sieci energetycznej lub są magazynowane w systemie akumulatorowym.

W przypadku gdy panele fotowoltaiczne produkują niewystarczającą ilości energii, wówczas jej niedobór jest płynnie uzupełniany z sieci energetycznej.